Лемпворк - що це?

 

Цена:
0 грн

в корзину:
  шт.  

 

Лемпворк - це мистецтво перетворення скляних дротів різних кольорів в намистини у вогні горілки. Кожна намистина - це витвір мистецтва. Ще більший витвір мистецтва - це виготовлення 2 і більше однакових намистин. 

Як це робиться? Металевий дріт (спиця), на якому буде виготовлятися намистина занурюється в спеціальну рідину, яка дозволить без пошкодження зняти майбутню намистину. Потім, за задумом автора, використовуючи потрібні кольори, майстер з лемпворку починає розплавляти на вогні горілки скло, яке має вигляд скляних дротів. Скло розплавляється і намотується на дріт.

 

 

Це дуже кропітка та тривала праця, так як потрібно змішувати кольори, створювати форми, переплетіння, вкраплення тощо. Крім самого скла в технології використовують сусальне золото і срібло, а також срібну, мідну сітку та дріт. Крім цього, потрібно створити кінцеву форму намистини – округлу, видовжену, приплющену тощо. І головне, зробити потрібну кількість однакових намистин за розміром, формою, малюнком тощо. Художнє, творче створення однієї намистини складає від 30 секунд до 3-4 годин.

 


 

Далі скло на дротах потребує охолодження. Процес відбувається в керамічній ковдрі, щоб охолодження було не стрімким, і намистина не тріснула. І на цьому нібито повинен бути фінал роботи… Але, ні. Після охолодження намистини закалюють в печі, що додає додаткову міцність як намистині так і виробу з намистин в цілому.

 


Цікаві факти:

 

1. А чи можна переплавити намистину, якщо вона не вийшла?

Ні! Намистина, яка має тріщини чи брак не може бути перероблена, так як в ній є залишки рідини, що дозволяє її легко знімати з дрота. За роки роботи майстринь у них збираються кілограми (навіть десятки кілограмів) відбракованих намистин.

 

2. Яка температура вогню горілки при плавленні скла?

800-1200 градусів Цельсія!

 

3. Чи безпечна робота майстра?

Ні, робота дуже небезпечна, так як скло при нагріванні може «вистрілювати» краплями наносячи опіки на тілі майстра. Від яскравості вогню потерпають очі. Хімічні матеріали, за допомогою яких робляться такі красиві ефекти в намистинах отруюють випарами. Сама горілка дуже вогненебезпечна. А сидяча робота призводить до хвороб спини.

 

4. Чи дорогі скляні дроти, які використовуються в виготовленні намистин?

Так! Сама сировина дуже дорога, так як виготовляється в Італії і закуповується за євро. Це та ж сама сировина, що використовується у виготовленні виробів з муранського скла.  Але в формуванні ціни намистини враховується не тільки ціна скла, а й вартість спиць на яких виготовляються намистини, вартість срібла, золота тощо, також не забуваємо про вартість витратних матеріалів, електроенергії та газу. І головне - часу, ідей та творчості майстра!

 

 

Найбільше відомі назви лемпворку - це веніціанське або муранське скло. Це технологія, яка народилася в Італії і стала всесвітньо відомою. Але йдуть століття, прогрес та модні тенденції йдуть вперед і зміняють одна одну. І не завжди звичні і випробувані часом форми та моделі намистин з Італії (з острова Мурано) в модних тенденціях сьогоднення.

 

В своїх роботах я використовую все нові та нові моделі та дизайни, що виконані найкращими майстринями України.

 

Коли ви купуєте прикрасу з намистинами з лемпворку – ви купуєте унікальну дизайнерську річ ручної роботи, яку не тільки можна, а й треба передавати у спадок! Крім цього виріб ручної роботи має енергетику творчості, що привнесе в ваше життя максимум позитиву!

MWExZTJjN