Главная » ♥ Полезные статьи ♥ » Талісмани, Амулети, Обереги: що це і яка між ними різниця


        

Талісмани, Амулети, Обереги: що це і яка між ними різниця

 

Цена:
0 грн

Талісмани, Амулети, Обереги – це поняття відомі всім, але не всі розуміють їх значення та різницю.


Талісман – це предмет, наділений чудодійними якостями і приносить своєму власнику удачу та щастя.

Амулет – це предмет, що має функцію захисту. Іншими словами – це щит, що не дає негативним діям нанести шкоду його власнику. Амулет має носитися власником на тілі.

Оберіг – це предмет, що оберігає та предостерігає. Оберіг – це не обов’язково натільний предмет, це може бути предмет, що оберігає дім чи майно власника. Крім фізичних предметів оберегом може бути і обряд, заговір, наговір, тощо.

 

Талісмани
Талісмани – це наші помічники. Їх основна функція – притягувати позитивне в наше життя. Талісмани не тільки «притягують» позитив та хороше в наше життя, але й перетворюють наші думки, відсікаючи негативне направлення та вселяючи в нас впевненість та сили на нові звершення. Тобто вони займаються гармонізацією внутрішнього світу власника.

Маючи взаємодіяти з власником, талісман повинен «призвичаїтися» та вийти на ментальний рівень людини. Тому не потрібно чекати від талісмана занадто швидкої дії.

Важливо запам’ятати, що талісмани не можна передарювати, тому що ви віддаєте свою удачу, з цієї ж причини їх не можна приймати, тому що крім удачі можна отримати і іншу енергетику, що може вам зашкодити.


Що може бути талісманом?

Найпоширенішим і звичним для нас талісманом є натільний хрестик. Коли хрестик постійно носять на тілі, він заряжається від тіла та перетворюється на талісман для власника. Вважається, що особливо сильним талісманом хрестик стає, коли він передається з покоління в покоління. Тоді він має ще й пам'ять роду, що оберігає власника. Таку ж силу має будь-який інший талісман, що передається по роду.

Найкраще підбирати талісман за своїм знаком зодіаку. Це пов’язано з дією на нас планет та стихій. Серед дієвих талісманів можна назвати натуральне каміння та предмети, що мають відношення до стихій тощо. Більше інформації з приводу підбору талісманів можна прочитати в статті «Талісмани для Знаків Зодіака».


Амулети
У багатьох джерелах поняття «Амулет» та «Оберіг» називають синонімами. Але це не вірно, так як ці поняття різні. Спільною є тільки направленість дії – відведення негативного від власника.

Амулет на противагу Оберегу має свою енергетику за рахунок матеріалу з якого він виготовлений.
Амулетом може стати Талісман, який заговорили.

Амулет обов’язково носиться на тілі. Амулет згладжує внутрішні протиріччя людини та реакції на зовнішні подразники, захищає від негативних дій, що можуть нашкодити людині.

Цікаво те, що чим більше людина вірить у дію амулету, тим сильнішу силу він починає мати, тобто він накоплює захисну силу. Іншими словами взаємодіючи з енергетикою людини та вносячи свою енергію амулет створює захисне поле, що не дає негативу завдати шкоди власнику амулету.

Серед предметів, що частіше за все використовують в якості Амулетів можна назвати: предмети першостихій (вода, земля, повітря, вогонь, наприклад, натуральне каміння), ключі, монети, вузли, підкови тощо.


Обереги
Як ми бачимо сама назва «Оберіг» говорить про захисну функцію для людини.
На відміну від Амулету, Оберіг – це не завжди предмет, це може бути і символ, знак, заговір тощо. Дуже часто в якості оберегів, використовуються символи рун, червону нитку, трав’яні саше тощо.

Цікаво, що в слов’янских країнах обереги з’явилися набагато раніше за талісмани та амулети. Серед звичних оберегів на нашій землі – слов’янські символи, трипільські символи, ляльки-мотанки, вишивки, пісні, молитви тощо.
Оберіг, на відміну від Амулету, може бути захисником не тільки однієї людини, а й групи людей. Також може бути захисником дому та майна (наприклад, підкова).

Якщо потрібен персоналізований оберіг, то власник має мати відношення до створення Оберегу: нанесення символів, знаків, заговору тощо. Тобто власник має внести свою енергію в оберіг, тоді він буде діяти.
На відміну від Амулету, Оберіг створюється задля якоїсь конкретної мети, а не просто від негативної дії зовнішнього світу.

Наприклад:
- захист від хвороб;

- захист від магічних дій (заздрості, привороту, прокляття тощо);

- від аварій;

- тощо

 

Чим вони віжрізняються:

Щоб краще запам’ятати різницю і надалі не плутати ці поняття, пропоную такий варант наочності:

1. Призначення:

-          Талісман – активне притягнення позитивного;

-          Амулет – пасивний захист від негативу (щит);

-          Оберіг – захист від конкретного негативу.

2. Енергетична дія:

-          Талісман – за рахунок взаємодії з власником;

-          Амулет – за рахунок матеріалу з якого виготовлено амулет;

-          Оберіг – за рахунок матеріалу, символів та заговорів.

3. Взаємодія з власником:

-          Талісман – потрібне «призвичаєння» та носіння на собі;

-          Амулет – носіння на тілі та регулярна енергетична чистка;

-          Оберіг – потрібне внесення своєї енергії в створення, подальша взаємодія не завжди потрібна.

4. Носіння на тілі:

-          Талісман – так персоналізація та «призвичаєння»;

-          Амулет – так, але не є обов’язковим;

-          Оберіг – не завжди предмет. Також буває зроблений не для себе, а для дому.

 

 

5. Нанесення символів:

-          Талісман – не обов’язково;

-          Амулет – не обов’язково;

-          Оберіг – так, з символами має сильнішу дію.

 

Маю надію, що моя стаття була корисною і розставила всі крапки над «і» щодо понять «Талісман», «Амулет» та «Оберіг».

Дякую за лайки та поширення.

 

Травень 2017 р.

Автор – Поліна Петровець для «Творчої майстерні «Poli-Art».

 

Копіювання статті чи її частин можливе за умови посилання на оригінал та сайт https://www.poli-art.com.ua

 

YTkzZT