Introduction » ♥ Корисні статті ♥ » Вальпургієва ніч або Живин день (Відьмовська ніч) – розвінчання забобонів (Ч.1)


        

Вальпургієва ніч або Живин день (Відьмовська ніч) – розвінчання забобонів (Ч.1)

 

Цена:
0 грн (Неплательщик НДС)

Вальпургієва ніч - наше споконвічне свято, на відміну від Хелловіну. Але як і з Хелловіном люди бояться чогось ведьмівськго та потойбічного. Не варто вірити радіохвилі «одна бабка сказала», а треба розібратися в питанні досконало та послідовно.

Тож, Вальпургієва ніч -  цікаве і містичне свято! А головне – це свято одночасно Християнське та Язичниське. Свято відмічається в країнах Центральної та Північної Європи.

Почнемо з Християнства. 1 травня 870 року була канонізована Свята Вальпурга, що почитається Римсько-католицькою церквою, а також  Берлінською та Німецькою епархією РПЦ. Святу вважають заступницею при хворобах, епідеміях, сказі, голоді, неврожаї, покровительницею хворих та породіль.

А тепер більш цікава та містична частина свята – це дохристиянські часи. Свято відмічалося у друїдів, у язичників та у скандинавських народів, що шанували Одина (руни).


У друїдів. В цей день відмічали Свято Сонця, вважається, що з приходом цього дня починається світла пора року і природа отримує максимально багато світла та енергії та ділиться нею з людиною.


У язичників. В це й же день святкували Живин День. Жива – богиня животворящих сил Природи: джерел, молодих паростків росли, а також молодих дівчат та жінок. Вважається, що в цю ніч межа між потойбічним та світом живих стає надто тонкою, із-за чого можуть прийти злі духи. Тому жінки взявши метли починають танцювати навколо багаття очищуючи це місце від нечисті.

 

У кельтів.Це свято називалось Бельтейн  або День Сяючого Вогню. Це містибне поєднання двох початків – її та його, вогню та води, чаши та ножа тощо. На духовному рівні – це поєднання божествених мужності та жіночності, що породжують третє – свідомість. Якщо брати фізичній рівень – це поєднання сонця та землі, що дає ріст врожаю.



По різним повір’ям вважалося, що ця ніч – це перехід до весни, або перехід до літа, або перехід від весни до літа, або ніч приходу сил зла на Землю і т.д.

Але у всіх віруваннях вважається, що це свято очищення від нечисті та від негативу, а рослини в цю ніч мають надзвичайну енергетику та силу, тому рослини зібрані у цей день мають цілющі якості.

У друїдів та язичників в цю ніч розпалювали вогнища та спалювати опудало відьми як уособлення зла. Щоб очиститись та отримати нові сили та енергетику, люди стрибали через вогнище. В різних країнах були свої власні регіональні звичаї, забобони та обряди, як то посипання порогу піском, щоб захиститися від відьом, які щоб переступити поріг повинні перерахувати всі пісчинки.

У цей день християни проводять очищення молитвою та вогнем лампадок та свічок.

Звідки ж пішли вірування в те, що відьми проводять свої шабаші у цю ніч?

А пояснення більш ніж логічне: у звязку з тим, що Живин День в язичниські часи святкувався особливо урочисто, а з приходом християнства був заборонений під страхом смерті, старі жінки, які не могли відмовитися від звичаїв збиралися у лісових хащах та на пагорбах і продовжували святкувати цей день з піснями, танцями та вогнищами. Звичайно, що Церква називала їх відьмами, а обряди відьмівськими.  Ще більше залякування відьмами та шабашами почалося в часи інквізиції. Дивно, що страх залишаеться до наших днів:)


Безсумнівною істиною є те, що енергетика цієї ночі та дня є дуже сильною, тому люди, що живуть праведним життям у гармонії зі світом, можуть отримати в цей день прозріння, «почути» своє покликання, зрозуміти себе тощо. Бажання, що загадуються в цю ніч здійснюються. Мрії -  збуваються. Ото ж використовуйте тисячилітні знання екологічно та правильно.

Продовження статті про Вальпургієву ніч у «Вальпургієва ніч або Відьмовська ніч у Києві. Таємниця Лисої гори. (Частина 2).

 

Травень 2017

Дякую за лайки та поширення.

Автор – Поліна Петровець для «Творчої майстерні «Poli-Art».

Зображення - з просторів інтернету.


Використання інформації та зображень сайту можливо тільки при умові посилання на джерело інформації «Творча майстерня «Poli-Art»:

http://www.poli-art.com.ua/


ODZhNjk